info@oksolution.cz  | +420 565 650 560

Na co se nás nejčastěji ptáte? I. ČÁST

Zná to určitě každý z nás! Před vstupem do zaměstnání nás napadá mnoho otázek, na které chceme znát správnou odpověď. Přesně z tohoto důvodu jsme si pro Vás připravili první část článku, kde se nejčastěji vznesenými dotazy od našich uchazečů zabýváme.

Přečtěte si PRVNÍ ČÁST výčtu otázek a odpovědí na nejčastěji kladené dotazy našich uchazečů.

  1. Nabízíte svozy do zaměstnání?

Ano, v současné chvíli u mnoha pracovních pozic, které inzerujeme, tak autobusové svozy do zaměstnání zajišťujeme. Tato informace je vždy uvedená u konkrétní inzerce. Pokud přímo skutečnost zajištěných svozů či příspěvků na dopravu u pracovní pozice není propsána, tak takový benefit není možné poskytnout.

  1. Mají zaměstnanci možnost získat zálohu ze mzdy, před výplatním termínem?

Tuto skutečnost zaměstnancům umožňujeme, avšak v maximální výši 2 000 Kč/týden. Zaměstnanec k žádosti o vyplacení zálohy musí mít vždy odpracovanou minimální výši požadované částky. Zálohu vyšší je možné zaměstnanci schválit pouze ve výjimečných případech.

  1. Pokud je v inzerci uvedena práce na 3 směny? Je možné nastoupit pouze na 1 směnu?

Bohužel to možné není. Pokud se v inzerci uvádí, že nabídka pracovního poměru je na 3 směny, popřípadě 2 směny či nepřetržitý provoz, tak zaměstnance lze na pozici přijmout pouze za předpokladu souhlasu s uvedenou směnností.

  1. Bydlení na ubytovně. Kolik zaměstnanců bydlí na pokoji?

Snažíme se, zajistit takové prostory, aby zaměstnanci užívali společný pokoj maximálně s jedním dalším kolegou. Ve výjimečných případech můžeme nabídnout sdílený prostor pro 3 – 4 zaměstnance současně.

  1. Je možné po zapracování získat smlouvu na dobu neurčitou?

Standartně nové zaměstnance na hlavní pracovní poměř přijímáme na dobu určitou (doba jednoho roku), pokud si zaměstnanec po celou dobu plynutí sjednaného pracovního poměru plní řádně své pracovní povinnosti, tak je možné smlouvu prodloužit na dobu neurčitou.

  1. V případě uvedení, že se jedná o práci na hlavní pracovní poměr, je možné činnost vykonávat brigádně?

Pokud je v inzerci uvedeno, že se jedná o práci na hlavní pracovní poměr (HPP), tak je možné zaměstnat uchazeče po splnění všech podmínek k přijetí do zaměstnání pouze na HPP. Brigády, neboli zaměstnání na DPČ nabízíme také, v takových případech je to konkrétně uvedeno u inzerátu.

  1. Kouření, je možné si zapálit během pracovní doby?

Ano je možné, ale pouze v místě tomu určeném a době tomu stanovené

Věříme, že jste v článku našli několik odpovědí na Vaše otázky, pokud ne, tak pro Vás připravujeme druhou část, kde se i nadále budeme nejčastěji kladeným dotazům věnovat. Zajímá Vás, ale něco jiného či dalšího, tak se nás jednoduše zeptejte. Jsme tu pro každého z Vás!