info@oksolution.cz  | +420 565 650 560

Výhody práce na směny

Proč si při výběru nového zaměstnání zvolit práci ve směnném provozu, pro koho může být atraktivní a jaké výhody v ní můžeme najít?

Na našem webu v sekci Hledám práci můžete nahlédnout do širokého spektra pracovních pozic z průmyslových, ale i jiných oborů, a právě tam narazíte i na pracovní pozice ve směnném provozu.

Výběr stálého pracovního místa nebereme už pouze jako nutný zdroj příjmu, ale na zaměstnání se díváme jako na nevyhnutelnou součást našich životů, která nám v ideálním případě umožňuje skloubit osobní život právě s tím pracovním.

Díky práci na směny zaměstnanci vědí svůj přesný plán a harmonogram budoucích směn a dovedou si vůči tomu plánovat osobní čas a dobu trávenou s rodinou. U velkého množství jiných pracovních pozic z jiných oborů zaměstnanci často čelí vysokým nárokům na jejich pracovní výkony a zadanému množství požadovaných úkolů, domů chodí unavení, v pozdních hodinách a určitě ne s ,,čistou“ hlavou, čímž se mohou stát potencionální skupinou ohroženou syndromem vyhoření.

Během práce na směny většinou nic z výše uvedeného nehrozí, naopak si zaměstnanec může přijít na mnoho příplatků, přesněji za práci během nočních směn, svátků, víkendů, dnes už u mnoha pracovních míst i za samotné odpolední směny.